* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

Styl etno

Wróciłeś właśnie z dalekiej podróży po świecie i już pragniesz wyruszyć w kolejną, ale obowiązki, praca i dom ściągają cię na ziemię? To nie problem, by być wagabundą każdego dnia. Rozwiązaniem jest styl etno.

Wnętrze urządzone w ten sposób może być inspiracją sztuką plemienną, krajobrazem, a nawet kolorem. Wystarczy wyobrazić sobie swoje ulubione miejsca i wybrać z nich poszczególne elementy. Etno to mieszanka kulturowa, a niejednorodność to jej drugie imię. Dzięki temu możesz eksperymentować i łączyć ze sobą pamiątki z odległych stron świata.

Rzeźby z drewna, ceramika w orientalne wzory, chromowane ramki do zdjęć, piórka w wazonach, kolorowe szkiełka, wzorzyste poduszki i dywany oraz zdjęcia i malowidła doskonale odnajdują się w tym stylu. Żeby nie przesadzić, pamiętaj o proporcjach. Wybieraj duże rzeczy, np. meble, o prostych formach, zdobienie uwzględniaj w małych i graj kolorem.

Za inspiracje mogą posłużyć ci barwy Śnieżki – najlepiej kolory ziemi, natury i arabskich przypraw. Przy urządzaniu zwróć też uwagę na naturalne materiały, takie jak wełna, skóra, drewno, kamień i metale. Jest szansa, że podróżnicy, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu, przysiądą na chwilę i popadną w zadumę!

Trzeba jednak pamiętać o tym, że etno to nie to samo co folk. Jakie są różnice między nimi? Etno jest dość pojemnym stylem, odwołującym się do stron świata, krajobrazów, plemion i kultur, w dużej mierze afrykańskich czy azjatyckich. W folku z kolei najważniejsze są inspiracje ludowe – kolory strojów, rękodzieło i wzory, głównie słowiańskie.

Podoba ci się styl etno? Chcesz urządzić wnętrze w taki właśnie sposób? Sprawdź wskazówki zawarte w naszej infografice!